دانشگاه MMU مالزی

دانشگاه MMU یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مالزی است. دانشگاه مالتی مدیا ام ام یو MMU در سال 1996 تاسیس شد و هدف آن ارائه رشته های به روز  IT و صنعت مالتی مدیا است. بخش اصلی و بسیاری از دانشکده های دانشگاه مالتی مدیا ام ام یو MMU در سال 1999 به وسیله نخست وزیر سابق دكتر ماهاتیر محمد راه اندازی شد. این دانشگاه در 20 سال گذشته مقصد بسیاری از ایرانیان بوده است. دانشگاه MMU مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است و با توجه به رنکینگ خوب این دانشگاه گزینه بسیار خوبی برای تحصیل در مقاطع لیسانس، ارشد و کتری است. این دانشگاه که جزو اولین دانشگاه های خصوصی مالزی است ، نقش مهمی در زمینه آموزش هایی در سطح جهان در زمینه های مخابرات، مالتی مدیا، كامپیوتر، مدیریت، هنر های دیجیتال، انیمیشن، فناوری اطلاعات و توسعه نرم افزار داشته است. همچنین دانشگاه مالتی مدیا ام ام یو MMU برای ارتقا سطح آموزش های کاربردی و کار آموزی خود با غولهای صنعتی مثل Motorola، NTT، Siemens، Nokia، Alcatel، Fujitsu، Microsoft و تعداد بیشماری از دیگر شركت های بین المللی همكاری دارد. این ارتباطات به شما کمک می کند تا دوره های کار آموزی خود را در این شرکتها بگذرانید و برای ورود به بازار کار آماده شوبد. حتی شما می توانید پس از دوره کارآموزی ( در صورت رضابت از کار شما) در خواست استخدام دهید.  این دانشگاه دارای دو پردیس است پردیس اصلی که در Cyberjaya  است و پردیس دوم Melaka . بیشتر رشته ها در پردیس سایبرجایا ارائه می گردد.  در دانشگاه MMU چندین دانشکده به شرح زیر وجود دارد : 

  1. دانشکده مدیریت، تجارت و حسابداری 
  2. دانشکده کامپیوتر و IT
  3. دانشکده مهندسی 
  4. دانشکده مالتی مدیا و هنرهای سینمایی 
  5. دانشکده ارتباطات 
  6. کالج زبان 

 طبق آخرین ارزیابی وزارت علوم ایران در سال 1401 ، مدرک های این دانشگاه در وزارت علوم کشور ایران نیز قابل قبول است و شما می توانید برای معافیت تحصیلی و گرفتن اجازه خروج از پذیرش این دانشگاه استفاده کنید.

در بخش های بعدی (در همین صفحه) اطلاعات رشته ها و شهریه های تحصیلی به تفکیک هر دانشکده و رشته کاملا ارائه شده است. آخرین به روز رسانی SEPT 2022

تمامی دوره ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی ، و با جدید ترین روش های و تکنولوژی های  آموزشی ارائه می گردد. در تصویر پایین حداقل نمره مورد قبول انگلیسی برای ثبت نام در این دانشگاه مشخص شده است. لازم به ذکر است اگر دانشجویان نمره زبان ندارند می توانند در کالج زبان خود دانشگاه قبل شروع دوره اصلی دوره زبان را طی کنند.

دانشگاه مالتی مدیا ام ام یو MMU در دو كمپ در دو شهر مختلف دارد. یكی مركز مالتی مدیا در شهر Cyberjaya و دیگری در شهر تاریخی Melaka واقع شده است.

پردیس سایبرجایا

پردیس دانشگاهی سایبرجایا دانشگاه مالتی مدیا ام ام یو MMU به طور رسمی بوسیله چهارمین نخست وزیر، دكتر ماهاتیر محمد درسال 1999 كار خود را آغاز كرد. این مجموعه در فاصله 30 دقیقه ای فرودگاه بین الملیی کوالالامپور KLIA قرار دارد. این مجتمع درمحوطه ای به مساحت 80 هكتار واقع شده و با امكاناتی چون سیستمهای ساختمانی هوشمند و سیستم مدیریتی یكپارچه، مجتمع و امكانات و تسهیلات آموزش مالتی مدیا تجهیز شده است.

شهر Cyberjaya در قلب منطقه مالتی مدیا واقع شده است.  سایبر جایا به راحتی از هر نقطه ای از مالزی قابل دسترسی می باشد، اتصال به فرودگاه بین المللی كوالالامپور (KLIA)، اتصال به خط آهن سریع السیر كوالالامپور و پوتراجایا و همچنین به كمك شبكه وسیعی از بزرگراه ها به مناطق تجاری مهم كوالالامپور متصل شده است.

پردیس ملاکا

منطقه ای در حدود 658 كیلومتر مربع را احاطه كرده است. Melakaیكی از 13 ایالت متعلق به مالزی است. ملاكا یكی از شهرهای تاریخی مالزی است و در سواحل غربی Peninsular و 200 كیلومتری جنوب كوالالامپور واقع شده است و از شمال با ایالت Negeri Sembilan و از جنوب با Johor همسایه است.

شهر تاریخی ملاكا به دو بخش جدید و قدیم تقسیم می شود. بخش قدیم كه بافت تاریخی آن میراث ساختمانهایی با معماری سنتی شرقی است و خیلی از جذابیتهای تاریخی همچنان در كوچه های باریك آن محصور شده اند. این بخش از ملاكا جاییست برای آنها كه درپی شكار گنجینه هایی هستند كه از گذشته به جا مانده. بخش جدید در امتداد رود خانه ملاكا واقع شده و از احیاء زمین از دریا احداث شده است. این شهر با داشتن مراكز خرید مدرن و سالن هایی با چینش غذاهای عجیب و شگفت آور توجه افراد زیادی را به خود جلب كرده است. ملاكا یكی از سرزمین هایی است كه مناظر و جاذبه های بسیاری دارد و جمعیتی چند نژادی كه در آن زندگی و كار می كنند كه دارای فرهنگها و سنتهای خاصی هستند. اجرای برنامه های فرهنگی متنوع، غذاهای محلی و بسیاری از كارهای هنری و برپایی جشن های باشكوه چندی از ویژگیهای ساكنان این منطقه است.

دانشگاه مالتی مدیا ام ام یو MMU یك محوطه به مساحت 21 هكتار است و در نزدیكی یك منطقه مسكونی واقع شده كه مردمی با چندین نژاد در كمال آرامش در كنار یكدیگر قرار دارند. رشد و شكوفایی صنعتی و مناظر زیبا و دیدنیAyer Keroh نظر توریستهای زیادی را به خود جلب كرده است. دانشگاه مالتی مدیا ام ام یو MMU در ملاكا، دارای یك مجتمع دوقلو است كه در مجاورت مناطقه Ayer Keroh واقع شده است. این مكان مركزی است برای مطالعات بنیادی و آموزشهای وسیع در سه دانشكده تكنولوژی و مهندسی ، تكنولوژی و علوم اطلاعات، حقوق و بازرگانی و مراكز پیش دانشگاهی. مجتمع دوقلوی دانشگاه مالتی مدیا ام ام یو MMU در ملاكا نقش مهمی را درفراهم كردن آموزشهایی در سطح جهانی و رشته های آموزشی مرتبط با بازار كار و ابداع   سیستم های نوین داشته است.

لیست هزینه ها و رشته های کامپیوتر و IT دانشگاه MMU در مقطع لیسانس (جهت مشاهده بر روی تصاویر کلیک کنید)

لیست هزینه ها و رشته های مهندسی دانشگاه MMU در مقطع لیسانس (جهت مشاهده بر روی تصاویر کلیک کنید)

لیست هزینه ها و رشته های مالتی مدیا دانشگاه MMU در مقطع لیسانس (جهت مشاهده بر روی تصاویر کلیک کنید)

لیست هزینه ها و رشته های مدیرست، تجارت و حسابداری دانشگاه MMU در مقطع لیسانس (جهت مشاهده بر روی تصاویر کلیک کنید)

مقطع فوق لیسانس و دکتری در دانشگاه MMU مالزی

دانشگاه MMU دارای رشته های مختلفی در مقطع تحصیلات تکمیلی است که براساس رشته به دو روش کذراندن واحدهای درسی و تحقیقاتی ارائه می گردد. در زیر لیست رشته ها و طول دوره به همراه شهریه های تحصیلی مشخص شده است. 

دوره فشرده زبان انگلیسی و رشته ارتباطات در دانشگاه MMU مالزی

متقاضیانی که دارای مدرک زبان آیلتس یا تافل نیستند می تواند در رشته مورد علاقه خود در این دانشگاه اقدام کنند و پیش از شروع دوره اصلی، کلاس های فشرده دوره زبان را شرکت کنند.  در زیر دوره ها و هزینه ها مشخص شده است. همچنین افرادی که می خواهند فقط زبان انگلیسی خود را تقویت کنند به می توانند در این دوره های شرکت کنند و ویزا زبان 6 تا 12 ماهه دریافت کنند. 

در بروشور دیگر نیز اطلاعات رشته ارتباطات در مقطع لیسانس ارائه شده است 

برای مشاهده دقیق تر قیمت ها می توانید بر روی تصاویر کلیک کنید !

امکانات تحصیلی و رفاهی دانشگاه MMU

تقریبا در هر گوشه از این دانشگاه ، امکاناتی مانند اتاق های کنفرانس ، آزمایشگاه های پزشکی و مهندسی، اشپزخانه های حرفه برای شما قرارداده شده است. سخنرانی ها و رویدادها در سالن های 300 نفری برگزار می شود و کلاس های عملی برای هر رشته در مکانی خاص انجام میگیرند. همچنین کتابخانه ها ، سالن های مطالعه و سالن های کامپیوتر که در ادامه توضیح داده می شود بسیار مجهز و مدرن هستند.

خوابگاه های دانشگاه MMU

اطلاعات و هزینه ها و امکانات خوابگاه های دو پردیس دانشگاه MMU  در دو تصویر زیر بطور مجزا بیان شده است. برای آگاهی از قیمت خوابگاه ها با مشاوران آراد استادی تماس حاصل فرمائید. برای انتخاب خوابگاه ها باید به این مورد که خوابگاه در  داخل کمپ دانشگاه قرار دارد و یا خارج از کمپ دانشگاه  دقت کنید. عموما خوابگاه هایی که در پردیس دانشگاه قرار دارد امکانات متفاوتی و شرایط اقامت در آنها متفاوت است. شما می توانید از طریق تماس با مشاوران آراد استادی از شرایط این خوابگاه ها مطلع شوید !

 

برای مشاهده مشخصات خوابگاه ها بر روی تصاویر زیر کلیک کنید