پرشین پادنا آراد | اعزام دانشجو

موسسه  پرشین پادنا آراد یا به اختصار PPA که از سال 1385 آغاز به فعالیت نموده و در زمینه­های ارائه مشاوره تحصیلی، خدمات آموزشی و خدمات اعزام دانشجو فعال است. همچنین برگزار کننده همایش­ها،  سمینارها و نمایشگاه­ها تحصیل در خارج از ایران برای متقاضیان است.

این موسسه شامل 3 واحد می­باشد:

  • اعزام دانشجو و خدمات تحصیلی Recruitment & Education service Division (RED)
  • برگزاری همایش­های تحصیلی Education Events Division (EED)
  • ارائه راهکارهای تخصصی Solution Center Division (SCD)

مقصد اصلی فعالیت اعزام در PPA ابتدا کشور مالزی و در مرحله بعد هندوستان می­باشد، همچنین برای انجام فعالیتهای خود در این موسسه کلیه تائیدیه­‌ها و مجوزات لازم را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران (MSRT) و کانون موسسات اعزام دانشجو ایران دریافت کرده است.

PPA برای ارائه بهترین خدمات اعزام دانشجو با یک شرکت بومی در مالزی همکاری می­کند. ارتباطات این شرکت در داخل مالزی و سامان دهی دانشجویان در انجام امور تحصیلی و اسکان باعث کامل شدن خدمات ما شده است.

سعید آقائی از سهام داران PPA  است که فعالیت اصلی ایشان در کانون موسسات اعزام دانشجو ایران به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره می­باشد. ازتباطات قوی با وزارت علوم ایران و سایر سازمانهای ذی ربط باعث افزایش قدرت ما در ارائه خدمات اعزام دانشجو و برکزاری همایشها شده است.

مسئولیتهای پرشین پادنا آراد

مسئولیتهای موسسه به سه بخش تقسیم می­شود:

  • اعزام دانشجو و خدمات تحصیلی Recruitment & Education Service Division (RES)
  • برگزاری همایش­های تحصیلی Education Events Management Division (EEM)
  • ارائه راهکارهای تخصصی Solution Center Division (SC)

1-واحد RES که هسته اصلی آن در تهران است با کمک تجارب چند ساله خود در زمینه­های ارائه مشاوره تحصیلی، برنامه ریزی آموزشی، انتخاب رشته تحصیلی، انجام خدمات اعزام و ساماندهی و ارائه خدمات مکمل در کشور محل تحصیل شرایطی استثنایی برای متقاضیان خود فراهم کرده است.

2- واحد EEM مسئول برنامه ریزی، ایجاد کمپین­های بازاریابی و اجرای همایشها، نمایشگاهها، سمینارها و کارگاه­های آموزشی است. فلسفه وجود این واحد ایجاد بستری برای ارتباط متقاضیان تحصیل با موسسات آموزشی و نیز اطلاع رسانی به روز و دقیق به مشتریان خود است. این واحد به صورت مستقل آماده برگزاری همایشهای تحصیلی در شهرهای مختلف ایران مانند تهران، شیراز، مشهد، اصفهان و نیز سایر شهرها است. نقاط قوت این واحد بررسی شرایط بازار و ارائه پیشنهادهای خلاقانه در خصوص ترفندهای موثر بازاریابی، برنامه ریزی بودجه و اجرای دقیق و سازماندهی شده همایشها است.

3-واحد SC در سطحی بالاتر وظیفه تحقیقات بازار، شرایط و نیازمندی متقاضیان تحصیل در موسسات آموزسی را مورد بررسی قرار می­دهد و با ارائه راهکارها به صورت مستقیم دو واحد دیگر را رهبری می­نماید. این واحد از سال 1389 و طبق نیاز موسسه پایه گذاری و شروع به فعالیت نموده است.  از وظایف دیگر این واحد ارائه مشاوره وبرنامه ریزی و اجرای دوره­های تخصصی  جهت ارتقاء سطح آموزشی سازمانها و ارگانها و سایر موسسات می­باشد.

رویکرد و فلسفه وجودی پرشین پادنا آراد

با وجود ارائه خدمات متنوع، مدیریت مرکزی در تلاش است تا تمام بخشها (اعم از مدیران، کارمندان و عاملین) با ساختاری یکنواخت و قانونمند به مشتریان خود سرویس ارائه دهند. عواملی چون

الف) همکاری با موسسات آموزشی، سازمانهای دولتی و سایر ارگانها
ب) گسترش استراتژی­ها، تکنولوژی­ها و فعالیت خلاقانه در موسسه
ج) پایداری ارتباط مناسب با مشتریان خود به صورت طولانی مدت
فلسفه وجودی و باعث پایداری PPA است.

همچنین کلیه مدیران و کارمندان ما افرادی آموزش دیده­اند و می­توانند روشهایی در کار اتخاذ نمایند که موسسه به صورتی

الف) نتیجه گرا
ب) مقرون به صرفه در تجارت
ج) نوآور و خلاق

عمل نماید.

اصول برگزاری همایش

هیچ پروژه ای در این موسسه بدون برنامه ریزی اتفاق نمی افتد. مهندسین ناظر بر همایش ها با استفاده از تجربیات و روشهای خلاقانه در تلاش هستند تا موفقیت پروژه ها را تامین کنند. مسئولین این موسسه بر این امر واقف هستند که کمبودها، هزینه های بالا، برنامه ریزی های بسیار پیچیده و تاخیرهای پیش بینی نشده باعث افزایش ریسک در کار شده و در نتیجه شیوه ای منسجم در برگزاری همایش نمی باشد.

از این رو با استفاده از دانش مهندسین و تجربه های ارزشمند در برگزاری همایش ها در سطوح مختلف، توانسته ایم شیوه ای مناسب در ارائه خدمات و برگزاری همایش ها ابداع نمائیم که شامل فرآیندهایی با متدهای جدید و ابزار مفید می باشد. مزیت اصلی این روش انعطاف پذیری بالا آن می باشد که موجب برگزاری همایش ها در بخش های مختلف تحصیلی و بازرگانی شده است.

خدمات خلاقانه و بی‌نظیر

در دنیای تجارت، تاثیراتی که آشنایی اولیه با یک سازمان بر مشتریان می گذارد برای برخی از شرکتها به معنای جذب یک مشتری و یا دلسردی و رو آوردن به شرکت دیگری است. همانطور که با ارائه خدمات مناسب و حفظ رفاه مشتریان، آنها را تحت تاثیر قرار داد، نباید نقش یک طراحی چشم گیر را نادیده گرفت.

از این رو، بخشی از شیوه ی کاری تاکید جدی بر ارائه ی خدماتی خلاقانه و بی نظیر بر مشتریان است، که این خود تضمین کننده موفقیت و نتایج مثبت همایش ها می باشد.

PPA با داشتن تخصص لازم در جهت ارائه طرح های منسجم، حرفه ای و نوآورانه موفقیت تجارت شما را در ابعاد جهانی تضمین می کند.