مدارک لازم جهت تحصیل در رشته های مدیریت و بیزینس در مقاطع مختلف چیست ؟

پیش نیاز تحصیل در رشته لیسانس مدیریت یا بیزینس داشتن دیپلم (سال 12) است . همچنین، برخی دانشگاه‌ها ممکن است برای ورود به این رشته، شرایط خاصی مانند گذراندن دروس خاص مدیریت یا امتحان GMAT است که بیشتر برای دانشگاه های انگلستان و امریکا رایج است مخصوصا برای دریافت پذیرش در مقطع ارشد و دکتری به این مدارک نیاز است. 

همچنین برای دریافت پذیرش در مقطع ارشد عموما از شما مدرک لیسانس رشته های مرتبط مدیریتی نیاز است. 

جهت دریافت پذیرش مقطع دکتری به لیسانس و فوق لیسانس رشته های مدیریتی و بیزینس نیاز است. مسلما داشته مقالات مناسب و معدل بالا در گرفتن پذیرش در این مقطع بسیار موثر است. 

در خصوص رشته MBA باید اشاره کرده که افراد می توانند با داشته لیسانس رشته های غیر مرتبط ، در این رشته تحصیل کنند. برای دریافت اطلات تکمیلی به صفحه رشته MBA  مراجعه کنید !

طول دوره رشته مدیریت و بیزینس در مقاطع مختلف چند سال است ؟


طول دوره در مقطع کارشناسی این رشته ها عموما 3 تا 4 سال. برای مثال تحصیل این رشته در کشور مالزی 3 ساله است اما در کانادا عموما 4 ساله است. 
طول دوره در مقطع کارشناسی ارشد رشته های مدیریت و بیزینس  1 تا 2 سال است. در خصوص رشته MBA باید اشاره کرد عموما طول دوره در کشورهای مختلف 1 سال است. 

دکتری رشته های مرتبط مدیریتی ، بیزینس و مالی عموما 4 سال است. 

آیا در رشته های مدیریت و تجارت امکان کار در حین تحصیل وجود دارد؟

در رشته های مدیریت بسته به کشور محل تحصیل امکان کار وجود دارد (مسلما به مجوز تحصیل و ویزا شما بستگی دارد) اما باید مدنظر داشته باشید در ابتدای فعالیت خود در این رشته کارهای کارشناسی به شما پیشنهاد می شود و احتمال پیدا کردن کارهای مدیریتی بسیار پایین است. شما می توانید با فعالیت در این رشته حین تحصیل و سالهای ابتدایی فارغ التحصیلی خود سابقه شغلی مناسبی را بسازید و این رزرومه شما است برای پیدا کردن شغل های مدیریتی سطح بالا در بسیاری از کشورها !

هزینه های تحصیل در رشته های مدیریت و بیزینس:

 

کدام کشورها در آموزش رشته مدیریت و بیزینس در دنیا برتر هستند ؟

باید اشاره کرد معتبرترین نام‌ها در عرصه آموزش رشته های مدیریت، ایالات متحده آمریکا و همینطور انگلستان هستند.

به علت اعتبار و کیفیت بالای آموزش این دو کشور، سایر کشورهای برتر از سیستم آموزشی و دانشگاه های برتر این کشورها الگو گرفته و آموزش را در دانشگاه های خود با کیفیت بالا ارائه می دهند. برای مثال بسیاری از دانشگاه ها مالزی ، از دانشگاه های معتبر انگلستان سیستم و منابع و استانداردهای آموزشی را خریداری کرده اند و در دانشگاه های خود تدریس می کنند و در بسیار موارد حتی مدرک از دانشگاه انگلسیی نیز صادر می شود. 

دانشگاه تیلرز، ناتینگهام نمونه ای از این دانشگاه ها هستند. 

تحصیل مدیریت و بیزینس در کشور مالزی :

دانشگاه های بسیاری معتبری در مالزی این رشته را ارائه می دهند. لیست این دانشگاه ها به شرح زیر است. شما می توانید با کلیک بر روی نام هر دانشگاه به صفحه مختص این دانشگاه مراجعه و اطلاعات کامل را کسب نمائید. 
دانشگاه تیلرز Taylor's university مالزی
دانشگاه UCSI
دانشگاه موناش استرالیا (شعبه مالزی)
دانشگاه ناتینگهام انگلستان (شعبه مالزی)
دانشگاه SUNWAY
دانشگاه APU نماینده DMU انگلستان 

تحصیل پرستاری در کشور کانادا :

دانشگاه های بسیاری معتبری در مالزی این رشته را ارائه می دهند. لیست این دانشگاه ها به شرح زیر است. شما می توانید با کلیک بر روی نام هر دانشگاه به صفحه مختص این دانشگاه مراجعه و اطلاعات کامل را کسب نمائید. 
دانشگاه تیلرز Taylor's university مالزی
دانشگاه بین المللی پزشکی مالزی IMU
دانشگاه مهسا MAHSA
دانشگاه UCSI مالزی 

تحصیل پرستاری در کشور سوئد:

دانشگاه های بسیاری معتبری در مالزی این رشته را ارائه می دهند. لیست این دانشگاه ها به شرح زیر است. شما می توانید با کلیک بر روی نام هر دانشگاه به صفحه مختص این دانشگاه مراجعه و اطلاعات کامل را کسب نمائید. 
دانشگاه تیلرز Taylor's university مالزی
دانشگاه بین المللی پزشکی مالزی IMU
دانشگاه مهسا MAHSA
دانشگاه UCSI مالزی 

ویژگی های رشته مدیریت و بیزینس !

ماهیت رشته مدیریت به گونه‌ای است که بر صنایع و کسب و کارهای متنوعی می‌تواند مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. هر سازمان و شرکتی، صرف نظر از خدمات یا کالایی که ارائه می‌دهد به مدیریت، سازماندهی و هدایت نیازمند است که این می‌تواند موقعیت مناسبی را برای دانش‌آموختگان این رشته فراهم آورد.
مزیت مهم دیگری که برای رشته مدیریت می‌توان برشمرد گوناگونی دانش و مهارت‌هاییست که در این رشته مورد توجه قرار می‌گیرد.
با توجه به سرفصل‌های درسی این رشته دانشجویان در طی دوره تحصیلی خود با شاخه‌های مختلفی از علوم انسانی آشنا می‌شوند. درس‌هایی همچون رهبری، رفتار سازمانی، مدیریت منابع انسانی، ارتباطات انسانی و ... دید وسیع‌تر و دانشی با جامعیت بیشتر برای مهارت‌های مدیریتی، در اختیار دانشجویان این رشته قرار می‌دهد.

همچنین باید به این نکته توجه داشت که تحصیل در این رشته به معنای ورود به بازار کار در سطوح بالای مدیریتی نیست. علاقمندان به تحصیل در رشته مدیریت نباید برای آغاز کار خود انتظارات بالایی جهت دستیابی به رده‌های مدیریت در سطوح راهبردی داشته باشند.
همچنین در شرکت‌هایی که در حوزه صنعت فعالیت می‌کنند، در موارد بسیاری مدیرانی که به دانش مهندسی مربوط به آن صنعت مجهز هستند، به واسطه تجربه های کار در آن صنعت یا سازمان از موقعیت‌های بهتری برای دستیابی به سطوح بالای مدیریتی برخوردار هستند. در نتیجه دانشجویان رشته مدیریت، باید نگاهی واقع بینانه به موقعیت‌های شغلی آینده خود داشته باشند.

دانشگاه های برتر دنیا در آموزش رشته مدیریت و بیزینس:

با توجه به اهمیت و جذابیت رشته مدیریت و گرایش‌های مختلف، آن دانشگاه‌های بسیاری در سطح جهان به به ارائه دوره‌های مدیریت در مقاطع مختلف تحصیلی می‌پردازند.
معتبرترین نام‌ها در این عرصه، دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا و همینطور انگلستان هستند.
در اینجا به چند مورد از مهمترین دانشگاه‌ها در این زمینه اشاره می‌کنیم:

Harvard university
Stanford university
University of Pennsylvania
Arizona state university
MIT
University of Cambridge

آراد استادی Arad Study نماینده رسمی و ثبت شده دانشگاه های معتبر دنیا !

موسسه آراد استادی نماینده ثبت شده و رسمی دانشگاه معتبر دنیا است و دانشجویان می توانند با ارائه مدارک خود از طریق این مرکز، پذیرش و ویزا تحصیلی خود را دریافت کنند. Arad Study آماده پاسخگویی و ارائه خدمات به شما دانشجویان محترم است. جهت ارتباط با مشاوران ما اینجا کلیک کنید تماس با ما

گرایش های متفاوت رشته مدیریت و بیزینس برای تحصیل !

رشته مدیریت و تجارت دارای گرایش‌های متفاوتی است که به دانشجویان این رشته امکان می‌دهد تخصص خود را در حوزه‌های مختلف توسعه دهند. برخی از گرایش‌های رایج در رشته مدیریت و تجارت عبارتند از:

1. مدیریت عمومی: در این گرایش، دانشجویان با مباحث عمومی مدیریت آشنا می‌شوند و مهارت‌های لازم برای مدیریت سازمان‌ها و شرکت‌ها را به دست می‌آورند.

2. بازاریابی: در این گرایش، دانشجویان با روش‌ها و استراتژی‌های بازاریابی آشنا می‌شوند و مهارت‌های لازم برای تحلیل بازار، تبلیغات و فروش را به دست می‌آورند.

3. مالی و حسابداری: در این گرایش، دانشجویان به مباحث مالی و حسابداری مرتبط با سازمان‌ها و شرکت‌ها آشنا می‌شوند و مهارت‌های لازم برای بررسی و تحلیل صحیح وضعیت مالی شرکت‌ها را به دست می‌آورند.

4. منابع انسانی: در این گرایش، دانشجویان با مباحث مربوط به منابع انسانی سازمان‌ها و شرکت‌ها آشنا می‌شوند و مهارت‌های لازم برای مدیریت منابع انسانی را به دست می‌آورند.

5. کسب و کار بین‌المللی: در این گرایش، دانشجویان با مباحث کسب و کار بین‌المللی آشنا می‌شوند و مهارت‌های لازم برای تجارت و همکاری با شرکت‌ها و سازمان‌های خارجی را به دست می‌آورند.

6. کارآفرینی: در این گرایش، دانشجویان با مفهوم کارآفرینی آشنا می‌شوند و مهارت‌های لازم برای راه‌اندازی و مدیریت کسب و کار خود را به دست می‌آورند.

همچنین، در برخی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، گرایش‌های دیگری نیز وجود دارد که به موضوعات خاصی مرتبط هستند، مانند مدیریت فرهنگی، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، مدیریت زنجیره تامین و غیره.