دانشگاه Segi مالزی در سال 1977 با نام سیستماتیک کالج شروع کرد و طی این سالها با ارائه آموزش با کیفیت بالا و همکاری گسترده با مراکز علمی معتبر جهان و صنایع و شرکتهای بزرگ , فعالیت خود را توسعه داده است. همکاری گسترده با مراکز علمی معتبر جهانی و دانشگاه هایی از کشورهای انگلستان , آمریکا و استرالیا , باعث شده که علاوه بر دریافت مدرک علمی با اعتبار جهانی , امکان ادامه تحصیل دانشجویان در تقریبا همه دانشگاه های جهان فراهم آید.

دانشگاه SEGi امروز تبدیل به یکی از بزرگترین دانشگاه های خصوصی مالزی شده است و هم اکنون بیش از 23 هزار دانشجو از کشورهای مختلف در 6 نمایندگی مشغول تحصیل هستند.

برنامه ریزی و ارائه مطالب بروز و همکاری گسترده با صنعت , باعث شده که فارغ التحصیلان این دانشگاه به راحتی جذب بازار کار شده و به موفقیت های خوبی برسند.

همکاری گسترده با مراکز علمی معتبر جهانی و دانشگاه هایی از کشورهای انگلستان , آمریکا و استرالیا , باعث شده که علاوه بر دریافت مدرک علمی با اعتبار جهانی , امکان ادامه تحصیل دانشجویان در تقریبا همه دانشگاه های جهان فراهم آید.

ساختمان اصلی دانشگاه SEGi با سرمایه گذاری بسیار زیاد و با بهترین تجهیزات و امکانات اخیرا ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته است که خوابگاه های دانشگاه با چشم انداز دریاچه نیز در محوطه دانشگاه قرار دارد.

دانشگاه SEGi در یکی از بهترین و زیباترین مناطق کوآلالامپور و در منطقه ای به نام دامنسرا واقع شده است که همه امکانات مورد نیاز دانشجویان از قبیل مراکز بزرگ خرید و … به راحتی در اختیار دانشجویان قرار دارد.

دانشگاه SEGi در رشته های پرطرفداری از قبیل MBA - DBA - مهندسی کامپیوتر – الکترونیک – عمران – معماری – مکانیک – مدیریت – حسابداری – بازاریابی – تجارت – طراحی داخلی – طراحی خلاقانه – ارتباطات – گرافیک – هتلداری – توریسم – فن آوری اطلاعات – محیط زیست – مدیریت ساخت و تولید - کاربرد کامپیوتر در تجارت – روانشناسی – پزشکی و چشم پزشکی و …. با همکاری دانشگاه های بزرگ جهان دانشجو می پذیرد.