دپارتمان آیلتس IELTS

2018/07/26
آزمون umat

آزمون یو مت UMAT

[…]
2018/07/25
آزمون mcq

آزمون ام سی کیو

[…]
2018/07/25
gamsat logo

آزمون گم ستGAMSAT

[…]
2018/07/25
آزمون OET

آزمون او ایی تی OET

[…]
2018/07/25
آزمون پیرسون

آزمون پیرسون

[…]
 

معرفی امتحان آیلتس

این امتحان در سطح جهانی برگزار میشود تا سطح مهارت زبان انگلیسی کسانی را که قصد دارند در کشوری دیگرتحصیل یا کار کنند را بیازماید. نمراتی که داوطلبان در این امتحان به دست می آورند از 1 (به عنوان کسی که از این زبان استفاده نمی کند) تا 9 (بالاترین مهارت ممکن)هستند.

انواع امتحان : آیلتس آکادمیک و آیلتس عمومی

آیلتس آکادمیک Academic IELTS برای افرادی مناسب است که قصد ادامه تحصیل  در مقاطع دانشگاهی داشته و یا در زمینه حرفه ای به مهارت بالایی از زبان انگلیسی نیاز دارند.نمراتی که در این امتحان کسب می شوند گواه این هستند که هر فرد  از جهت توانایی استفاده از زبان انگلیسی تا چه اندازه آمادگی  ورود به یک محیط دانشگاهی جهت تحصیل و یا تدریس را دارد.

از طرف دیگر داوطلبان امتحان عمومی آیلتس General IELTS  نیز کسانی هستند که قصد مهاجرت به کشورهایی چون استرالیا, کانادا ,انگلستان و نیوزلند را داشته, و یا تمایل به گذراندن دوران متوسطه, برنامه های آموزشی, و اشتغال را در محیطی انگلیسی زبان دارند. نتایج  این نوع امتحان نیز نشانگر این است که فرد در موقعیت های مختلف اجتماعی و همچنین محل کار تا چه اندازه توانایی برآوردن نیازهای خویش را دارد. در هر دو نوع این آزمون تمامی 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی؛ مهارت های شنیداری, خواندن, صحبت کردن و نوشتن, به بوته آزمایش گذاشته شده و نمراتی که داوطلبان در هر بخش کسب می کنند گویای توانایی آنها خواهد بود.

نکته ی بسیار مهم این است که موسسات, دانشگاه ها, سازمان ها و محیط های مختلف دیگرهرکدام نوع وامتیاز خاص خود را داراهستند. به طور مثال ممکن است که برای تحصیل در یک دانشگاه شما نیاز به نمره ی کلی 7 امتحان آکادمیک را داشته و در دانشگاهی دیگر, در کشوری دیگر, نمره مورد نیاز 6.5 باشد. پس قبل از اقدام برای آمادگی و ثبت نام در این امتحان از نوع و نمره مورد نیاز دانشگاه و یا سازمان مربوطه اطلاع حاصل نمایید.

آزمونی عادلانه

عدالت در این امتحان کاملاً برقرار است به این صورت که فرقی نمی کند شما اهل کجا باشید و یا  کدام استانداردهای گویش ها و لهجه های مختلف زبان انگلیسی را اعم از آمریکای شمالی, بریتانیا, استرالیا و یا نیوزلند را رعایت می کنید. در هر صورت توانایی نهایی شما در این زبان سنجیده خواهد شد. به خاطر داشته باشید رعایت عدالت و عدم سوگیری های شخصی و نژادی, اعتبار و استانداردهای بالای این آزمون از شاخصه های اصلی آن بوده و علل اصلی وجه تسمیه آن نزد افراد و ارگان های مختلف هستند.

ویژگی های آزمون مهارت های صحبت کردن و نوشتاری آیلتس

 • کسانی که مهارت صحبت کردن شمارا می سنجند و قسمت نوشتاری را تصحیح می کنند از مهارت بالایی برخوردار بوده و قبلاً آموزش دیده اند.
 • این افرادکارشناسان زبان انگلیسی هستند و حتماً در زمینه ی آموزش زبان انگلیسی سابقه ای طولانی دارند تا از رعایت شرایط لازم این امتحان و کنترل کیفت آن اطمینان حاصل شود.
 • هر دو بخش امتحان دوباره از سوی هیات دیگری از کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرند و نتیجه نهایی پس از مشورت ممتحنین اولیه و ثانویه اعلام می شود.
 • اگر تفاوت فاحشی بین امتیازهای کسب شده از سوی یک داوطلب در مهارت های نوشتن/صحبت کردن و مهارت های شنیداری/خواندن وجود داشته باشد، امتحان مورد نظر دوباره چک و نمره دهی خواهد شد.
 • هر نسخه از امتحان همواره از سوی کارشناسان مورد تحلیل قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که هم مفاد امتحان ,هم نحوه ی عملکرد داوطلبان وهم کارکرد ممتحنین همه بر اساس و مطابق با استانداردهای این امتحان باشند.

هرگاه داوطلبی از نتیجه امتحان خود ناراضی باشد می تواند تقاضای بررسی دوباره امتحان خود را داشته باشد و این بررسی از سوی ممتحنی در رده ی بالاتر و تجربه بیشتر انجام خواهد شد.

محل برگزاری این آزمون IELTS تهران

بیش از 1200 موسسه در تمامی  دنیا این آزمون را برگزار می کنند

در ایران موسسات مختلفی این آزمون را برگزار می کنند از جمله آنها :

 • مرکز آزمون آیلتس تهران
 • مرکز آزمون آیلتس دانشگاه آزاد اسلامی
 • مرکز آزمون آیلتس موسسه آموزش عالي عصر دين و دانش
 • مرکز آزمون آیلتس موسسه فرهنگي و هنري ايرسافام
 • مرکز آزمون آیلتس موسسه شكوه تهران
 • مرکز آزمون آیلتس موسسه آموزش عالي آزاد پروشات نوين